Kiropraktika on tervishoiuala, mis keskendub liigeste, ligamentide, lihaste ja närvipõhiste tervisehäirete diagnoosimisele, ennetamisele, ravile ja üldisele käsitlemisele, tegeledes peamiselt lülisamba ja kaela problemaatikaga. Kiropraktika sobib igas vanuses inimestele, samuti rasedatele, lastele ja beebidele.

Kiropraktika aitab leevendada alaseljavalu, kaela- ja peavalu, migreeni, valu jäsemetes

 

Kiropraktiline ravi on väga efektiivne ja ohutu kui seda teostab vastava haridusega spetsialist (alati julge küsida oma terapeudi haridust: kas tegu on kiropraktika kõrgharidusega arstiga või hoopis „nädalavahetuse kursuse“ läbinud inimesega). Kiropraktilise ravi esmaseks eesmärgiks on leida probleemi põhjus ning selle kõige optimaalsem lahendus. Akrediteeritud, ülikooli lõpetanud kiropraktikud on esmatasandi arstid, seega oskavad nad diagnoosida ja leida ravi või siis soovitada spetsialisti, kelle poole pöörduda. Kiropraktikute juurde pöördutakse kõige sagedamini, kui probleemiks on:

 – Seljavalu või -pinge

 – Pinged kaelas, õlgades

 – Peavalud

 – “Sipelgad” kätes ja jalgades

 – Rühivead ja kumerused

 – närvivalu kätes või jalgades

Ravi pikkus oleneb tervisele seatud eesmärgist. Kui algne probleem on lahendatud, siis on mõistlik jätkata perioodilise kontrolliga. Lülisamba hügieen ei seisne pelgalt valu likvideerimises, vaid ka optimaalse liikuvuse säilitamises. Regulaarne kontroll aitab avastada ja lahendada uusi probleeme enne, kui need muutuvad tõsisteks. Kiropraktika on soovitatav ka profülaktikaks, et kontrollida närvisüsteemi, lülisamba ja erinevate liigeste tervist ja parandada ning ennetada pisivigu.

Loe lähemalt, kuidas näeb välja esmane visiit. Loe juurde Eesti Kiropraktika Liidu kodulehelt. Jooksvad uudised FB lehel: Kiropraktik Kersti  Kukk.