Institutsioonid, kelle poolt minu kraadidiplom (Fellow of International Board of Functional Neurology) on akrediteeritud.

 

Mis on funktsionaalne neuroloogia?

 

Funktsionaalne neuroloogia hindab närvisüsteemi muutusi enne, kui need muutuvad tõsisteks terviseprobleemideks.  Funktsionaalset neuroloogiat praktiseerivad tavaliselt kiropraktikud, kes on läbinud vastava täiendõppuse.  

 

Funktsionaalsed neuroloogid võivad aidata leevendada mitmesuguseid neuroloogilisi terviseprobleeme, sealhulgas:  

 

Neurodegeneratiivsed häired: Alzheimeri tõbi, Parkinsoni tõbi, varajane dementsus. Efektiivseimat saavad inimesed, kel on varajased sümptomid. Need haigused on progresseeruvad ning neid ei saa “välja ravida”, küll aga aeglustada nende kulgu. Kui see on juba kaugemale arenenud, ei ole selline ravi enam efektiivne.

Demüeliniseerivad haigused: Hulgiskleroos. Sümptomeid saab leevendada läbi erinevate elustiili muudatuste ja teraapiate.

Trauma ja ajuvigastused: Põrutusejärgsed sümptomid ja lülisambavigastusega seotud häired.

Vestibulaarsed seisundid: Pearinglus, labürintiidi järgsed sümptomid, vertiigo ja Meniere’i tõbi (saab leevendada sümptomeid elustiilimuudatustega).

Krooniline lihas-skeleti valu: Käe, jalgade, selja, puusa, põlve ja jalgade valu.

Peavalud ja valusündroomid: Kobarpeavalud, piirkondlik valusündroom, migreen ja fibromüalgia

Funktsionaalsed neuroloogilised häired mida kõige paremini nimetatakse füüsiliste, sensoorsete ja kognitiivsete sümptomite rühmaks, millel ei ole tuvastatavat orgaanilist etioloogiat.